Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Samorząd to MY!


27 maja świętujemy Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku obchodzimy 27. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych w III RP, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Dzień Samorządu Terytorialnego jest świętem nie tylko tych, którzy zasiadają w gminnych radach. Warto podkreślić, iż 27 maja obchodzimy święto całej lokalnej społeczności. To święto wszystkich mieszkańców, którzy poprzez udział w wyborach samorządowych, aktywne działanie w sołectwach, szkołach, zakładach – przyczyniają się do kształtowania samorządu. Samorząd to jesteśmy wszyscy my.mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor. (cytat za www.portalsamorzadowy.pl)

Dzisiaj wszyscy mamy swoje święto, my jako lokalna społeczność, która angażując się w życie swojej gminy wpływa również na kształt samorządności w naszym rejonie. Może warto się zastanowić, ile czasu poświęcamy na zmienianie lokalnego świata, a ile tylko na narzekanie? Czy potrafimy i chcemy wspierać naszych radnych?

To też powinien być dzień refleksji dla tych, którzy otrzymali władzę od mieszkańców. W jaki sposób ją wykorzystują i czy zawsze stawiają na pierwszym miejscu dobro ludzi a nie tylko swoje interesy.

Życzę nam wszystkim, mieszkańcom, lokalnym dziennikarzom i samorządowcom, abyśmy zawsze potrafili doceniać to, co mamy i mieli odwagę zmieniać to, czego nie akceptujemy.


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+