Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia


We wtorek w godzinach rannych policjanci otrzymali informację o kolizji drogowej, doszło do niej na ulicy Nowowiejskiej we Wronkach.

Według ustaleń policji  kierowca BMW, jadąc ulicą przekroczył oś jezdni i zderzył się z samochodem marki Ford. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia wraz z właścicielem samochodu.

Funkcjonariusze sprawdzili okoliczny teren i monitoring. Przed południem na Placu Wolności zauważono wiśniowe BMW podobne do tego, które spowodowało kolizję. Gdy kierowca zauważył wóz policyjny, zaczął przyspieszać i próbował odjechać. Został jednak zatrzymany.
W trakcie kontroli okazało się, że kierującym był 21-letni szamotulanin, a właścicielem samochodu 24-letni pasażer. Kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy.

Nerwowe zachowanie uczestników kontroli wzbudziło podejrzenia policjantów. Podczas przeszukania pojazdu, znaleziono w nim rozsypany biały proszek, puste woreczki strunowe oraz dwa woreczki z zawartością amfetaminy. Później się okazało, że kierowca miał schowany w ubraniu woreczek z narkotykami. Przyznał się stróżom prawa, iż wcześniej zażywał narkotyki. Był trzeźwy, ale w związku z podejrzeniem, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem działania środków psychotropowych, pobrano mu krew do badań. Będą one znane w późniejszym terminie.

Wobec kierującego policjanci prowadzić będą postępowanie w sprawie o wykroczenia (kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów oraz spowodowanie kolizji drogowej). Ponadto policjanci wyjaśniają również sprawę kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i posiadania środków zabronionych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków psychotropowych. Kierującemu i pasażerowi grozi kara więzienia.


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+