Pożar na terenie Samsunga


Cztery zastępy straży pożarnej interweniowało przy pożarze na terenie fabryki lodówek firmy Samsung. Pożar wybuchł w jednej z maszyn produkcyjnych.

Ustalane są przyczyny pożaru maszynerii na hali produkcyjnej, należącej do firmy Samsung. Jak informuje nas dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania, ogień wybuchł na linii technologicznej do pianowania lodówek. Pracownicy do czasu przyjazdu straży pożarnej walczyli z pożarem na własną rękę. Przy pomocy gaśnic udało im się zdusić zarzewie przed przyjazdem służb ratowniczych.
Na miejsce zadysponowano także karetkę pogotowia, która udzieliła pomocy poparzonemu podczas gaszenia pożaru pracownikowi, a także osobie z objawami zatrucia przez wdychane powietrze.

Strażacy wyposażani w aparaty chroniące drogi oddechowe sprawdzili miejsce wybuchu pożaru, aby wykluczyć jego ponowne pojawienie się. Przy pomocy kamery termowizyjnej i miernika mierzącego zawartość powietrza sprawdzono okoliczne pomieszczenia. Miejsce, w którym pojawił się ogień, zostało przewietrzone. Jednak duszący dym unoszący się na hali produkcyjnej sprawił, że pracownicy, pracujący w fabryce lodówek, zostali zwolnieni do domów.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z Amiki, Wronek i Szamotuł, a także Zespół Ratownictwa Medycznego. Ustalane są przyczyny wybuchu pożaru.


Komentarze

Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Czy głosowałabyś / głosowałbyś na Sławomira Śniegowskiego w wyborach na burmistrza Wronek?

  • Nie (50%, 43 Votes)
  • Tak (44%, 38 Votes)
  • Nie mam zdania (6%, 5 Votes)

Total Voters: 86

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Przerwy w dostawie wody i prądu PRĄDU I WODY    KWIECNIEŃ
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy