Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

„Młody Ratownik”- Pomoc od najmłodszych lat


Zasady udzielania pierwszej pomocy powinny być wszczepiane w krew od najmłodszych lat, tak właśnie się stanie dzięki akcji „Młody Ratownik”.

Akcja „Młody Ratownik” będzie dalej kontynuowana przez pomysłodawców, Powiat Szamotulski oraz SP ZOZ. Celem akcji będzie zapoznanie najmłodszych mieszkańców powiatu szamotulskiego z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Zajęcia prowadzone będą przez ratowników medycznych, dzieci dowiedzą się również, co należy robić, gdy wystąpi zagrożenie życia i zdrowia.
Już w zeszłą środę, 12 kwietnia, odbyło się pierwsze spotkanie z ratownikami medycznymi z powiatu szamotulskiego Romanem Ziętkiem i Adamem Kukułą, które miało miejsce w przedszkolu „AMICA Kids”.
Starosta oraz Dyrektor Szpitala w Szamotulach wyjaśnili przedszkolakom, na czym polegać będzie projekt „Młody Ratownik” i dlaczego jest on tak ważny.

Po wysłuchaniu, nadszedł czas na zajęcia praktyczne, które dla najmłodszych były najciekawsze.
Na ręce dyrektor przedszkola, wręczono tablicę edukacyjną, na której umieszczono informacje, dotyczące pierwszej pomocy, dzięki niej dzieci zawsze będą pamiętać o tych ważnych zasadach. Dzieci natomiast  otrzymały kolorowanki, dyplomy oraz spersonalizowane naklejki młodych ratowników.
Można się cieszyć z tego, że dzieci tak aktywnie pochłaniają wiedzę, o tak ważnych rzeczach.

via Starostwo Szamotulskie


Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+