mojeWronki.pl | Baśniogród już po raz piąty!
Bank Spółdzielczy we Wronkach - Konto za złotówkę

Baśniogród już po raz piąty!


Niezwykłe postaci z bajek i baśni zagoszczą w sali kinoteatru w połowie kwietnia. To właśnie tam odbędzie się czwarta edycja Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych BAŚNIOGRÓD, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Nowej Wsi oraz WOK. Sala kinoteatru specjalnie na tę okazję zmieni się nie do poznania.

Przegląd teatrzyków odbędzie się w dniach 15 i 16 marca 2017 r., od godz. 9:00, wstęp wolny.
Baśniogród tradycyjnie otworzy wspólny śpiew hymnu przeglądu – piosenka z „Akademii Pana Kleksa” pt. „Witajcie w naszej bajce”. W tym roku na scenie wystąpi 281 aktorów z 12 szkół i przedszkoli z Gminy Wronki, a także Przedszkola w Sierakowie i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przyborowie.

W 2014 r. przegląd przyjął nazwę BAŚNIOGRÓD pierwotna jego nazwa to „Dzieci Dzieciom”. Nazwę wyłoniono w szkolnym konkursie, w którym udział wzięli uczniowie klas III do VI. Twórcą nowej nazwy była Joanna Szablewska, uczennica klasy VI, natomiast plakat, który informował o inicjatywie, został zaprojektowany przez Mateusza Solarskiego, wówczas ucznia klasy III B.

Swoją obecność na występach zapowiedzieli: Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi, Prywatne Przyzakładowe Przedszkole „AMICA KIDS”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Korczaka we Wronkach, Przedszkole nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach, Prywatne Przedszkole „MALI ODKRYWCY”, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa w Biezdrowie, Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Przedszkole nr 2 Plac Wolności, Przedszkole „Przyjaciół Książki” Sieraków, Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przyborowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. K. Makuszyńskiego we Wronkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymają gratulacje, podziękowania za wspólną zabawę oraz nagrody. Na najmniejszych mieszkańców naszego miasta czeka moc artystycznych wrażeń!


Komentarze

Dni Wronek 2018
Dni Wronek 2018
Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+