Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Czeka nas wietrzny i deszczowy tydzień


Obecne wyliczania pogodowe nie napawają optymizmem. Ma nas czekać wietrzny i deszczowy tydzień. Wzmożona siła wiatru ma się utrzymać przez całą dobę, aż do końca tygodnia.

Począwszy od dziś aż do przyszłego weekendu musimy liczyć się z występowaniem wietrznej i deszczowej aury. Wiatr w naszym regionie zacznie nasilać się od poniedziałku. Wraz z nastaniem dnia, prędkość wiatru w porywie ma osiągać 44 km/h (12m/s), lokalnie więcej. Po południu dojdą także opady deszczu o umiarkowanej intensywności, obecne dane wskazują, że do soboty suma opadów może wynieść 35 mm-40 mm (mm-l/m2), lokalnie nawet więcej.
Dodatkowym zagrożeniem jest fakt, że mróz po dość długim czasie odpuścił dopiero w ubiegłym tygodniu i ziemia nie pochłania jeszcze typowych dla niej ilości opadów.
Silny wiatr wraz z deszczem będą powodowały dyskomfort, takie dynamiczne warunki pogodowe będą niestety występować przez większość obecnego tygodnia. Jedynie jutro możemy liczyć na brak opadów, ale wtorek będzie bardziej wietrzny niż poniedziałek.
Najmocniej wiać będzie w trakcie dnia w środę i czwartek, tu prędkości wiatru mają osiągać powyżej 54 km/h (15m/s)
Zwiększona prędkość wiatru będzie występować całodobowo.

opracował Hubert Sierszulski z Szamotulskich Łowców Burz dla portalu mojeWronki.pl


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+