Bank Spółdzielczy we Wronkach - Konto za złotówkę

Udana zbiórka powstańcza


1 listopada odbyła się kolejna zbiórka powstańcza na wielkopolskich nekropoliach. W tym roku również wronieccy kibice Lecha Poznań zaangażowali się w akcję.

Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań przeprowadziło tradycyjną doroczną zbiórkę powstańczą. W jej ramach kibice kwestowali przy bramach na wszystkich poznańskich i 92 wielkopolskich nekropoliach, w tym na cmentarzu we Wronkach.

Zbiórka symbolicznie rozpoczęła się już 29 października przed meczem Lecha z Petrochemią. Tego dnia kwestujący pojawili się przed INEA Stadionem i w strefach premium obiektu przy Bułgarskiej.

Celem zbiórki jest renowacja grobów, mogił i pomników upamiętniających powstańców wielkopolskich. W przeciągu 6 lat udało się wyremontować/postawić od nowa ponad 200 grobów i pomników Powstańców Wielkopolskich oraz ufundować przeszło 400 tabliczek.czytamy na stronie hejlech.pl

W tym roku kwestowało około 600 kibiców, w tym wronczanie Damian Słupikowski i Radosław Gorący. Chłopacy podjęli wyzwanie i przeprowadzili zbiórkę we Wronkach, na renowację mogił powstańczych udało im się zebrać 843 zł. Już zapowiadają, że w przyszłym roku będą próbowali pobić ten rekord.

W imieniu kwestujących dziękujemy wszystkim darczyńcom, a Damianowi i Radkowi gratulujemy udanej zbiórki i zaangażowania w upamiętnianie bohaterów wielkopolskich.

zbiorkapowstancza

na zdjęciu Radosław Gorący w czasie kwestowania


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+