Strażacy wsparciem dla LPR

W minioną niedzielę we Wronkach konieczne były dwie interwencje Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w obu przypadkach ratowników pogotowia wspierali strażacy.

Około godziny 13.30 dwa zastępy OSP Wronki i zastęp JRG Szamotuły zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR i udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Jeden z zastępów udał się na boisko sportowe w Nowej Wsi, gdzie zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca. Pozostali strażacy udzielali w tym czasie pomocy przedmedycznej jednej z pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi. Po przybyciu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, lekarz zadecydował przetransportowaniu kobiety do szpitala.

Kilkanaście minut po powrocie do bazy, strażacy z OSP Wronki otrzymali kolejne wezwanie do zabezpieczenia lądowiska. Tym razem przy ulicy Słonecznikowej we Wronkach. Pomocy potrzebowała kobieta, która uległa poparzeniu. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali zespołowi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kobietę do szpitala.

W obu przypadkach do zdarzeń zostały zadysponowane dwa zastępy OSP Wronki oraz jeden JRG Szamotuły. Strażacy dbali nie tylko o bezpieczeństwo na lądowisku dla śmigłowca, ale także udzielali pomocy przedmedycznej poszkodowanym.

zdjęcia Kamil Kwaśny

lprnowawies1