Prognoza pogody na najbliższe dni

Jak przysłowie mówi „Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe”. 1 listopada powitał nas deszczem, a 7 dnia miesiąca przymroziło. Dzisiejszy poranny krajobraz pokazał nam piękne oblicze zimy – przymrozek.

Dzisiejszej nocy w naszym regionie temperatura spadła poniżej zera, w kolejnych dniach możemy spodziewać się powtórek. Przymrozki występować będą coraz częściej w porze nocnej jak i porannej. Spadki temperatur mają utrzymać się do końca tego tygodnia. Przewidywane są także gęste mgły.

W nocy z wtorku na środę możemy spodziewać się też przelotnych opadów śniegu. W dzień także możliwe będą przelotne opady śniegu z deszczem. Przez co na drogach może być ślisko.

Przymrozki będą występować już stabilnie w porze nocnej oraz porannej.
Dane wskazują, iż spadki temp. mają utrzymać się już praktycznie do końca obecnego tygodnia.
Za sprawą nadal nasyconego w wilgoć powietrza musimy spodziewać się też zamgleń lub lokalnie występującej mgły, takie warunki w połączeniu z ujemną temp. dzisiejszej nocy mogą mieć duży wpływ na znaczne pogorszenie się warunków na drogach.
Jeśli dane się potwierdzą, w nocy z wtorku na środę możemy spodziewać się pierwszych przelotnych opadów śniegu.
Śnieg za sprawą dodatnich temp. w ciągu dnia nie będzie miał możliwości utrzymać się na powierzchni gruntu.
Napływ chłodnej masy powietrza z północy oraz znaczne rozpogodzenia, które przyczynią się w nocy do wypromieniowywania zgromadzonego przy podłożu ciepła, zafundują nam ochłodzenie z wyżej opisanymi spadkami temp., co świadczy, iż wchodzimy w okres zwany „przedzimie”.informują Szamotulscy Łowcy Burz

Kierowców upraszamy o szczególną ostrożność podczas jazdy do oraz z pracy. Polecamy również wyciągnąć z szafy zakurzone kurtki czapki i rękawiczki. Może być naprawdę zimno. Mamy nadzieję, że Wasze ogrody są także zabezpieczone przed zimą. Byliny zimujące w pomieszczeniu – schowane, róże – zakopcowane, a cebule tulipanów, krokusów i narcyzów – zasadzone.