Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Sukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej


9:30, strażnica OSP Lubowo, rozpoczyna się rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu szamotulskiego. Wszystkie drużyny pozytywnie nastawione i gotowe do pierwszej konkurencji – na początek musztra.

MDP rozpoczęły od konkurencji, w której liczy się szybkie i sprawne reagowanie na komendy dowódcy. Następnie wszyscy przeprawili się promem na drugi brzeg Warty, do Chojna, co dla niektórych było nie lada atrakcją. Później marsz, ok. 11 kilometrów, a po drodze kolejne zadania. Podobnie jak na etapie gminnym uczestnicy musieli się wykazać znajomością gospodarki leśnej, ratownictwa medycznego oraz sprawną obsługą hydronetki. Jedną z najtrudniejszych konkurencji okazało się strzelanie do celu, wszyscy znakomicie poradzili sobie natomiast z rozpoznawaniem sprzętu gaśniczego, który był ukryty w zamkniętych pudłach. Drużyny szczęśliwie dotarły na metę, znajdującą się przy chojeńskim boisku, tam czekało jeszcze wyzwanie dla opiekunów – wiązanie węzłów, należy podkreślić, że zadanie zostało przez wszystkich wykonane bezbłędnie.

Po długim marszu i niełatwych konkurencjach uczestnicy mogli się posilić, wtedy też nastała okazja do dyskusji na temat trudności zadań i tego w jaki sposób poszczególne jednostki przygotowują się do rajdów.

W tym czasie organizatorzy podliczyli punkty i można było ogłosić wyniki. Nasza gmina wypadła w końcowej klasyfikacji rewelacyjnie – Wronki uplasowały się na pierwszym miejscu, a Chojno na czwartym. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – 84 p. – Wronki

II miejsce – 79 p. – Niewierz

III miejsce – 78 p. – Kaźmierz

IV miejsce – 75 p. – Chojno, Ostroróg

V miejsce – 73 p. – Duszniki

VI miejsce – 72 p. – Piotrowo, Pniewy

VII miejsce – 69 p. – Przecław

VIII miejsce – 66 p. – Koźle

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do fotogaleriiSukces Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej


Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+