Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Miraż i Iskierki z rekordową ilością medali


Mażoretki Miraż Wronieckiego Ośrodka Kultury i Iskierki z UKS Wawrzyn Biezdrowo wzięły udział w XVIII Mistrzostwach Polski Mażoretek, które odbyły się w dniach 20–22 maja w Kędzierzynie – Koźlu. W zawodach brało udział prawie 1800 tancerek z ponad 70 zespołów. Mimo to nasza reprezentacja okazała się po raz kolejny niepokonana.

Choreografie prezentowane przez nasze zespoły wywarły wrażenie nie tylko na polskiej części jury, lecz także na czeskich specjalistach – trenerach najlepszych zespołów w Europie. Miraż i Iskierki przywiozły z Mistrzostw rekordową ilość medali – wspólnie 30. Miraż zdobył ich 22, w tym 11 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych, Iskierki – 8 medali – 3 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

Oto nasze medalistki:
Mistrz Polski w kat. seniorki mażoretki klasyczne – Miraż I w składzie: Marta Szablewska, Natalia Szablewska, Kamila Łabojewska, Klaudia Judkowiak, Marta Drzewiecka, Jagoda Folta, Oliwia Czechowska, Martyna Remisz, Aleksandra Podgórska, Alicja Kaczmarek, Zofia Orzechowska, Hanna Tomczak, Anna Biedziak, Joanna Pustelnik, Wiktoria Hojan, Patrycja Frąckowiak – trener – Gabriela Kabacińska

Mistrz Polski w kat. baton estrada juniorki – Miraż II w składzie: Oliwia Czechowska, Alicja Kaczmarek, Natalia Szablewska, Hanna Tomczak, Larysa Tafelska, Zofia Orzechowska, Maria Dąbrowska, Aleksandra Ginalska, Patrycja Frąckowiak, Anna Biedziak, Joanna Pustelnik, Oliwia Skrzypkowiak, Wiktoria Hojan, Patrycja Chojan, Wiktoria Jasiewicz, Olimpia Garstka, których trenerem jest Marta Szablewska

Mistrz Polski w kat. baton defilada kadetki – Miraż III w składzie: Aniela Łabojewska, Amelia Sieczka, Anna Lisowska, Weronika Ciesielska, Amelia Bator, Kornelia Grabarkiewicz, Zuzanna Prętka, Martyna Mrowińska, Klara Brzóska, Jagoda Sobalik, Oliwia Śrama, Gabriela Wildaczyk, Olga Spychała, Martyna Mataj, Pola Frąckowiak, Katarzyna Judek – trener – Julia Stoebe, Gabriela Kabacińska

Mistrz Polski w kat. miniformacje baton kadetki – Miraż III – Kornelia Grabarkiewicz, Zuzanna Prętka, Martyna Mrowińska, Anna Lisowska, Kinga Dorna, Jagoda Sobalik, Weronika Ciesielska

Mistrz Polski w kat. miniformacje baton juniorki –Miraż II – Natalia Szablewska, Alicja Kaczmarek, Olimpia Garstka, Hanna Tomczak, Patrycja Frąckowiak, Anna Biedziak, Wiktoria Hojan

Mistrz Polski w kat. miniformacje flaga seniorki – Miraż I – Kamila Łabojewska, Aleksandra Podgórska, Jagoda Folta, Klaudia Judkowiak, Oliwia Czechowska, Marta Drzewiecka, Martyna Remisz

Mistrz Polski w kat. miniformacje pompom seniorki – Iskierki – Blanka Michalska, Julita Kamyszek, Maria Kryś, Barbara Kryś, Julia Dembska, Oliwia Hawryszkiewicz, Klaudia Wziętek

Mistrz Polski w kat. miniformacje pompom kadetki – Iskierki – Kornelia Grabarkiewicz, Zuzanna Prętka, Martyna Mrowińska, Julia Lis, Julia Hoffmann, Amelia Smolarkiewicz, Maria Walorczyk

Mistrz Polski w kat. show juniorki – Iskierki – Kornelia Grabarkiewicz, Zuzanna Prętka, Martyna Mrowińska, Julia Lis, Julia Hoffmann, Amelia Smolarkiewicz, Maria Walorczyk, Maria Kryś, Barbara Kryś, Julia Dembska, Klaudia Wziętek, Oliwia Hawryszkiewicz, Blanka Michalska, Julita Kamyszek, Oliwia Bilon, Weronika Szymkowiak, Patrycja Grygiel, Patrycja Kukuła, Agata Miężał

Mistrz Polski w kat. duo/trio baton seniorki – Oliwia Czechowska, Natalia Szablewska

Mistrz Polski w kat. solo baton kadetki – Anna Lisowska

Mistrz Polski w kat. solo baton juniorki starsze – Alicja Kaczmarek

Mistrz Polski w kat. solo baton seniorki młodsze – Oliwia Czechowska

Mistrz Polski w kat. solo pompom seniorki – Marta Szablewska

I – vice Mistrz Polski w kat. estrada baton kadetki – Miraż III

I – vice Mistrz Polski w kat. defilada baton juniorki – Miraż II

I – vice Mistrz Polski w kat. miniformacje baton seniorki – Miraż I

I – vice Mistrz Polski w kat. duo/trio pompom kadetki – Julia Lis, Julia Hoffmann

I – vice Mistrz Polski w kat. duo/trio pompom juniorki – Blanka Michalska, Julita Kamyszek

I – vice Mistrz Polski w kat. duo/trio baton juniorki – Aniela Łabojewska, Amelia Sieczka

I – vice Mistrz Polski w kat. duo/trio 2x baton juniorki – Aleksandra Ginalska, Patrycja Frąckowiak

I – vice Mistrz Polski w kat. duo/trio 2x baton seniorki – Kamila Łabojewska, Klaudia Judkowiak

I – vice Mistrz Polski w kat. solo pompom kadetki – Julia Lis

I – vice Mistrz Polski w kat. solo pompom juniorki – Blanka Michalska

II – vice Mistrz Polski w kat. scena pompom mamy mażoretek –Miraż Mammamija – Judek Anna, Justyna Folta, Beata Lisowska, Marta Spychała, Katarzyna Łabojewska, Sylwia Judkowiak, Agnieszka Bartniczak-Ginalska, Katarzyna Szablewska, Aleksandra Garstka, Gabriela Kabacińska

II – vice Mistrz Polski w kat. miniformacje mix seniorki – Miraż I

II – vice Mistrz Polski w kat. duo/trio pompom kadetki – Amelia Smolarkiewicz, Oliwia Bilon

II – vice Mistrz Polski w kat. solo 2x baton juniorki – Aleksandra Ginalska

II – vice Mistrz Polski w kat. solo baton juniorki młodsze – Aleksandra Ginalska

II – vice Mistrz Polski w kat. solo baton seniorki młodsze – Jagoda Folta

Aktualnie oba zespoły trenują dalej, ponieważ już 6 czerwca wyjeżdżają reprezentować Wronki oraz Polskę na Mistrzostwach Europy w Chorwacji. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki i prosimy, aby nie przestawali!

Tekst: Kamila Łabojewska


Komentarze

Most zamknięty jest już przez:

54 dni 1 godzina 43 minut 50 sekund

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+