Drużyna Sobkowskiego zwycięża w turnieju na Leśnej

Zakończył się turniej piłki siatkowej, rozgrywany w Zespole Szkół nr 1 we Wronkach. Dziś po południu odbyły się mecze finałowe. W finale drużyna Damian Sobkowskiego pokonała zespół Michała Wylegały.

Do zmagań przystąpiło sześć drużyn. Uczniowie Szkoły na Leśnej utworzyli zespoły niezależne od wieku i typu szkoły. Uczestnicy, biorący udział w zawodach, zostali podzieleni na dwie grupy. Spotkania rozgrywano oczywiście na szkolnej hali sportowej.
Na początku lutego swoje mecze rozgrywała Grupa A. Pierwsze miejsce z pięcioma punktami zajęła drużyna, której kapitanem był Michał Wylegała. Kolejne miejsce zajęły dwa zespoły – Mateusza Napartego i Agaty Jażdżewskiej. Po rozegraniu dodatkowego spotkania, do półfinału awansowała druga z wymienionych ekip.
Grupa B swoje zawody rozgrywała tydzień później. Bezkonkurencyjny okazał się zespół Damiana Sobkowskiego, który wygrał oba spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyna Mateusza Szorcza, a trzecie Roksany Siemiątkowskiej.

17 lutego rozegrano półfinały. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Michała Wylegały i Mateusza Szorcza. Mecz zakończył się zwycięstwem tej pierwszej do 14 i do 23. W drugim półfinale zespół Damiana Sobkowskiego nie dał szans ekipie prowadzonej przez Agatę Jażdżewską. Zwyciężając w pierwszym secie do 16, a w drugim do 19.

Tydzień później, 24 lutego, na hali sportowej przy Szkole na Leśnej odbyły się spotkania finałowe. W meczu o trzecie miejsce drużyna Mateusza Szorcza pokonała rówieśniczki dowodzone przez Agatę Jażdżewską 2:0 (25:16, 25:21).
Finał okazał się niezwykle zacięty. Zespół Michała Wylegały zdeklasował rywali w pierwszym secie 25:13. Jednak po krótkiej przerwie Damian Sobkowski wraz z drużyną zdołał doprowadzić do wyrównania, dzięki piorunującej końcówce wyszarpali ostatecznie zwycięstwo – 25:23. O zwycięstwie w meczu jak i w całym turnieju musiał zadecydować tie-break. Ten okazał równie zacięty co poprzedni set i dzięki dobrze rozegranej końcówce tej partii z końcowego zwycięstwa mogła się cieszyć drużyna Damiana Sobkowskiego.

Nagrody wręczyła dyrektor placówki – Monika Kozber. Oprócz pucharów i dyplomów, trzy najlepsze drużyny otrzymały bon na posiłek w restauracji Podkowa. Dyrektor Kozber powiedziała, że każdy biorący udział w zawodach może się czuć zwycięzcą. Obserwując rywalizację, jej przebieg i atmosferę, a także wysiłek organizatorów (nauczycielki Justyny Starzonek i Samorządu Uczniowskiego) mam nadzieję, na podobne zawody w przyszłości.