Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

„Witaj dniu Trzeciego Maja…”


Tradycyjnie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęła msza święta we wronieckim kościele parafialnym. Następnie władze miasta, delegacje oraz mieszkańcy spotkali się przy pomniku na Rynku. Do licznie zebranych gości przemówił wiceburmistrz Robert Dorna:

Powinniśmy być dumni, powinien nam towarzyszyć honor, ale przede wszystkim duma narodowa. (…) Niestety o tej dumie często zapominamy, mamy kompleksy, niskie poczucie wartości, często źle o sobie mówimy. A mamy wiele powodów do dumy, Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli tej dumy. Ona pokazała siłę naszego narodu i to jak potrafimy się zjednoczyć, cenić wolność i jak potrafimy chcieć być wspólnotą. Z resztą dzieje tego święta są znamienne, wtedy, gdy nie chciano by Polacy byli dumni, to święto było zakazane. Ale dzisiaj bądźmy dumni, powinniśmy być dumni z naszej tradycji i z naszego potencjału, jako wronczanie bądźmy dumni z naszej historii i osiągnięć oraz z tego, że chce nam się tutaj dzisiaj spotkać.

Na wszystkich, którzy przybyli na Rynek czekała niespodzianka od Urzędu Miasta i Gminy w postaci wiatraczków w barwach narodowych. Ten upominek przypadł do gustu szczególnie najmłodszym, którzy na pewno dzięki temu zapamiętają, że nawet patriotyczne święta można obchodzić radośnie i z pomysłem.

FOTOGALERIA

 


5 maja 2015
Zuzanna Mikołajczak-Książek

Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+