Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Warsztaty historyczne dla młodzieży


18 września godz. 16.30 w muzeum odbędą się specjalne zajęcia historyczne dla młodzieży gimnazjalnej i młodszych klas licealnych, które poprowadzi p. Bartosz Kuświk, pracownik IPN w Poznaniu.

Zajęcia rozpocznie wykład zatytułowany: „Życie codzienne w okupowanej Wielkopolsce”, który porusza problem funkcjonowania mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy. Podczas trwającego ok. 45 minut wykładu przedstawione zostaną zdjęcia, obrazujące życie codzienne Polaków i Niemców na terenie tzw. Kraju Warty.

Wykład połączony będzie z warsztatami historycznymi pt. „Wojna obronna 1939”. Tematyka warsztatów poświęcona jest wybuchowi II wojny światowej i walce obronnej Polaków. W trakcie lekcji młodzież będzie korzystać z pomocy tekstów źródłowych oraz materiałów ikonograficznych. Uczniowie poznają najważniejsze wydarzenia i bohaterów, którzy trwale zapisali się w historii Polski.
Dodatkowo uczestnicy zajęć będą grać w historyczną grę edukacyjną pt. „Pamięć ’39”, która pomoże w utrwaleniu wiedzy na temat wojny obronnej prowadzonej przez Polaków w 1939r.

Zachęcamy młodzież i nauczyli do wzięcia w udziału w zajęciach muzealnych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, grupy zorganizowane (np. kółka historyczne) prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne.


8 września 2012
Redakcja

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+