Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Pamiętacie kolędowanie na rzecz Gruzji?


Kolędowanie na rzecz Gruzji które odbyło się 28 grudnia zeszłego roku było fenomenalnym wydarzeniem. Nie tylko ze względu na to, że samo wydarzenie było organizowane w ekspresowym tempie a mimo to udało się na 6, ale również z powodu rozmiaru darowizny jaką udało się zebrać.

Dzisiaj Ks. Witold Szulczyński, Dyrektor Caritas Gruzja napisał taką oto wiadomość:

„Chciałbym wszystkim Ofiarodawcom podziękować za pieniądze, jakie wpłynęły na nasze konto. Otrzymaliśmy dziś wiadomość z banku, że na nasze konto wpłynęło 3300 euro z akcji w Poznaniu, Wronkach i Chodzieży. W tych niełatwych czasach to dla nas znacząca pomoc i serdecznie za nie dziękujemy.

Postanowiliśmy rozdzielić te pieniądze na najpilniejsze na dzień dzisiejszy wydatki, na kilka różnych projektów:

1. 1 000 euro przeznaczymy na wydatki i potrzeby związane z utrzymaniem 53 dzieci jakie u nas mieszkają. Są to w większości tak zwane „dzieci ulicy” albo dzieci, które przebywały w bardzo trudnych warunkach w tak zwanych domach dziecka.

2. Kolejne 1 000 euro przeznaczamy na zakup lekarstw i pieluch jednorazowych dla naszych najbardziej potrzebujących seniorów, którym ta pomoc jest bardzo potrzebna. Niestety renta czy emerytura w wysokości niecałych 190 zł (przy średnich cenach wyższych niż w Polsce) nie pozwalają bardzo wielu osobom przeżyć ostatnich lat życia w sposób godny.

3. Kolejne 1 000 euro pomoże nam w pokryciu wydatków związanych z prowadzeniem i utrzymaniem pracowni znajdujących się w naszym domu, w których około 300 dzieci każdego dnia ma okazję nauczyć się bardzo konkretnych i przydatnych w życiu rzeczy.

4 . Pozostałe 300 euro przeznaczymy na remont generatora dla szkoły, która znajduje się w miejscowości Kwareli. Do szkoły tej uczęszczają dzieci z bardzo biednych rodzin. Jest to szkoła prowadzona przez prawosławnego Ks. Arcybiskupa Sergieja Czikuriszwili, z którym od wielu lat współpracujemy. Generator ten jest naszą własnością, ale wymaga remontu i te właśnie pieniądze pomogą nam ten remont przeprowadzić.

Jeszcze raz dla wszystkich Ofiarodawców serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
Z Bogiem
Ks. Witold Szulczyński, Dyrektor Caritas Gruzja”

Źródło: Fanepage Serce dla Gruzji.


8 lutego 2012
Redakcja

Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+