Amica - granty

Notka po zajęciach z I pomocy dla dzieci


W czwartek 23.02.2012r. na zakończenie ferii w siedzibie Firmy SUKURS we Wronkach zorganizowano spotkanie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W zajęciach dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy uczestniczyło 18 osób.

Młodzi ludzie dowiedzieli się w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe, jakie prowadzić działania przy utracie przytomności, braku oddechu i pulsu. Oprócz wiedzy teoretycznej odbyły się też zajęcia praktyczne. Każdy miał okazje ćwiczyć działania ratunkowe na fantomie, opatrywać rany, unieruchamiać złamane kończyny lub układać poszkodowanych w pozycji bezpiecznej.

To właśnie zajęcia praktyczne wzbudziły największe zainteresowanie młodych uczestników. Podczas spotkania wszyscy otrzymali też materiały edukacyjne, drobny upominek oraz specjalny dyplom potwierdzający udział w zajęciach. Spotkanie okazało się bardzo udane.

Przedstawiciele Firmy SUKURS uważają, że ciągle jest duże zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i to spotkanie będzie początkiem dalszych działań SUKURSA w dziedzinie popularyzacji zasad ratownictwa przedmedycznego i bezpieczeństwa ogólnego.

Zajęcia dla dzieci z pierwszej pomocy


25 lutego 2012
Redakcja

Komentarze

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Sonda

Gdzie powinna powstać nowa szkoła?

  • Osiedle Borek (28%, 19 Votes)
  • Osiedle Zamość / Trynka (26%, 18 Votes)
  • Teren po Mączkarni (23%, 16 Votes)
  • Nowa Wieś (23%, 16 Votes)

Total Voters: 69

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy