Mrówka Wronki - dekoracje, artykuły dla domu i ogrodu, chemia gospodarcza, materiały budowlane, elektryczne i instalacyjne

Notka po zajęciach z I pomocy dla dzieci


W czwartek 23.02.2012r. na zakończenie ferii w siedzibie Firmy SUKURS we Wronkach zorganizowano spotkanie dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W zajęciach dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy uczestniczyło 18 osób.

Młodzi ludzie dowiedzieli się w jaki sposób powiadamiać służby ratunkowe, jakie prowadzić działania przy utracie przytomności, braku oddechu i pulsu. Oprócz wiedzy teoretycznej odbyły się też zajęcia praktyczne. Każdy miał okazje ćwiczyć działania ratunkowe na fantomie, opatrywać rany, unieruchamiać złamane kończyny lub układać poszkodowanych w pozycji bezpiecznej.

To właśnie zajęcia praktyczne wzbudziły największe zainteresowanie młodych uczestników. Podczas spotkania wszyscy otrzymali też materiały edukacyjne, drobny upominek oraz specjalny dyplom potwierdzający udział w zajęciach. Spotkanie okazało się bardzo udane.

Przedstawiciele Firmy SUKURS uważają, że ciągle jest duże zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy i to spotkanie będzie początkiem dalszych działań SUKURSA w dziedzinie popularyzacji zasad ratownictwa przedmedycznego i bezpieczeństwa ogólnego.

Zajęcia dla dzieci z pierwszej pomocy


25 lutego 2012
Redakcja

Komentarze

Most zamknięty był przez:

71 dni 20 godzin 42 minuty 44 sekundy

Cztery łapy - salon groomerski, sklep zoologiczny
Moja Zguba
Moja Zguba – pomóżmy sobie w szukaniu Pomóżmy sobie w szukaniu
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przerwy w dostawie
Partnerzy
Goniec Ziemi Wronieckiej
PeryferiaFutbolu.pl
Przytulisko u Wandy
Facebook
Facebook
Instagram
Google+
Google+