Młodzi kręglarze na Turnieju Ferie 2012

Na zakończenie ferii zimowych w czwartek 23 lutego 2012r. rozegrany został na kręgielni we Wronkach Otwarty Turniej Kręglarski dla dzieci i młodzieży „Ferie w Mieście i Gminie Wronki 2012” nie będących zawodnikami K.K. Dziewiątka Wronki. Turniej był podsumowaniem dwutygodniowych treningów w ramach cyklu imprez Ferie w Mieście i Gminie Wronki.

Do współzawodnictwa indywidualnego przystąpiła 37 osobowa grupa młodych utalentowanych sportowców, którzy reprezentowali następujące szkoły: SP nr 1 im. J. Korczaka, SP nr 2 im. K. Makuszyńskiego, Gimnazjum im. Z. Herberta, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. we Wronkach oraz Zespół Szkół im. W. Witosa w Biezdrowie.

Turniej przeprowadzony został w sześciu kategoriach wiekowych, wśród dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 15 lat. Każdy zawodnik oddał ponad 30 rzutów do tzw. pełnych ustawień kręgli. Po prawdziwej sportowej rywalizacji wyłonieni zostali aktualnie najlepsi zawodnicy w poszczególnych grupach wiekowych:

2. miejsce – Norbert Frankowski

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal, a zwycięzcy w każdej kategorii nagrodzeni zostali statuetkami.

Turnieju został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Wronki (główny sponsor nagród) oraz K.K. „Dziewiątka” Wronki w składzie: Roman Bączkiewicz i Natalia Skrzypczak.
Młodzi zawodnicy mogą być przyszłością 9 Wronki, żeby rozsławiać klub i miasto na arenie krajowej i międzynarodowej.
Ze sportowym pozdrowieniem „Dobry rzut”.