Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Uczniowie wronieckich szkół reprezentujący Wronki na Mistrzostwach Powiatu Szamotulskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych odnieśli liczne sukcesy. Zebraliśmy informacje o wynikach poszczególnych zawodników z Zespołu Szkół nr 1 im Powstańców Wielkopolskich oraz Zespołu Szkół nr 2 we Wronkach na zawodach, które odbyły się w piątek 9 kwietnia w Szamotułach.

Zespół Szkół nr 1 im Powstańców Wielkopolskich
Jak podaje oficjalna strona internetowa Zespołu Szkół nr 1:
Szkołę na Leśnej reprezentowało sześcioro biegaczy: trzy dziewczyny i trzech chłopców ze szkoły ponadgimnazjalnej.

W tym roku trasy przygotowane przez organizatorów okazały się nieco dłuższe od tych z lat wcześniejszych. Chłopcy biegli na dystansie około 1800 m, a dziewczęta 1400 m.

Bardzo ładnie pobiegły – Agnieszka Juracka zajmując drugie miejsce oraz Dominika Szymankiewicz, która ukończyła rywalizację na trzeciej pozycji. Oprócz dziewcząt awans do finału wojewódzkiego wywalczył Mateusz Rodewald zajmując czwarte miejsce w swoim biegu. Trójka naszych pozostałych biegaczy – Natalia Kahl, Sebastian Rosiński i Sebastian Kucik zmieściła się w pierwszej dziesiątce.

W poszczególnych biegach startowało od 50 do 70 biegaczy, a w młodszych kategoriach nawet 100 do 150.

Tekst i foto: Maciej Trojanek

Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta
W piątek 9 kwietnia na stadionie w Szamotułach odbyły się indywidualne powiatowe mistrzostwa w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci, startujący pod opieką p. Emilii Jędrzejczak i Leszka Biedziaka, odnieśli w nich niesamowity sukces, jak się później okazało były to najlepsze osiągnięcia w biegach przełajowych w historii naszego gimnazjum. W biegu dziewcząt klas I – II złoty medal zdobyła Adrianna Janowicz z klasy II B, w biegu dziewcząt klas trzecich II miejsce i srebrny medal wywalczyła Iwona Szukała z kl. II E. Równie dobrze spisali się chłopcy: złoty medal po wspaniałym biegu wywalczył Kamil Jaksz z klasy III b , natomiast tuż za podium na czwartej pozycji przybiegł Korneliusz Mikołajczak z klasy I E. Pozostali nasi reprezentanci kończyli swoje biegi również na czołowych pozycjach, zdobywając punkty do klasyfikacji szkół, dzięki czemu w łącznej punktacji Gimnazjum im. Z. Herberta zajęło pierwsze miejsce w powiecie szamotulskim.
Wszyscy laureaci uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą 23 kwietnia na hipodromie na Woli w Poznaniu.
Wielkie brawa i gratulacje dla naszych sportowców oraz życzenia udanego startu w Mistrzostwach Wielkopolski!

Zespół Szkół nr 2
Natomiast Zespół Szkół numer 2 może pochwalić się sukcesem Dawida Szulca, który zajął I miejsce w biegu dla uczniów pierwszych klas szkół średnich oraz Magdaleny Błoch, która zajęła II miejsce w biegu uczniów klas drugich i trzecich szkół średnich.